PORTFOLIO RISO 2017 iškeliauja po festivalius

Antrus metus vykstantis VšĮ Kitokios grafikos organizuojamas projektas PORTFOLIO RISO 2017 iškeliauja į turą po pasaulį. Geriausi jaunųjų lietuvių menininkų kūriniai bus pristatomi Barselonos (Ispanija) alternatyvios spaudos festivalyje “Gutter Fest”, Rytų Londono komiksų meno festivalyje ELCAF, Helsinkio (Suomija) komiksų festivalyje ir Vankuverio (Kanada) meninės spaudos (art book) mugėje.
Šįmet į tris festivalius važiuos ne tik Kitokios grafikos kolektyvas, bet menininkai, kurių darbai buvo atrinkti dalyvauti PORTFOLIO RISO 2017 projekte. Į Barseloną vyks komiksų menininkė Akvilė Misevičiūtė (Akvile Magicdust), į Londoną – iliustratorė Justė Urbonavičiūtė, o į Helsinkį – komiksų autorė Ieva Gvazdaitytė.
Praėjusiais metais inicijuoto projekto tikslas – skatinti jaunuosius Lietuvos autorius (iliustratorius, dizainerius ir kt. vizualiųjų menų atstovus) kurti šiuolaikinius komiksus, grafines istorijas (pasižyminčius orginalia menine išraiška) ir iliustracijas, pasinaudoti savilaidos principais ir išleisti savo kūrinius alternatyvios spaudos forma – risografija.
“Kitokios grafikos” plėtojama risografijos spauda – bene vienintelė Lietuvoje alternatyvi spauda, kuria spausdinami zinai, plakatai, atvirutės, skrajutės ir kt meninė spauda. Projekte dalyvaujantys menininkai turi galimybę savo kūrinius nedideliu tiražu atspausdinti risografijos būdu nemokamai. Vėliau šie darbai yra pristatomi užsienio festivaliuose ir mugėse.

2016 metais buvo atrinkti ir išleisti 10 lietuvių autorių darbai – plakatai (art-print). Šiais metais projektas labiau orientuojamas į didesnės apimties zinų kultūrą bei įdomesnes raiškos formas, pvz. atvirutes.
Festivalis “Gutter Fest” vyksta gegužės 19-20 d. Barselonoje, Nau Bostik (La Segrera C. Ferran Turner)
Festivalis ELCAF vyksta birželio 16-18 d. Londone, Round Chapel (1d Glenarm Road, E5 0LY)
Helsinkio komiksų festivalis vyksta rugsėjo 2-3 d. Helsinkyje
Vankuverio meninės spaudos festivalis vyks spalio 13-15 d. Vankuveryje, Vancouver Art Gallery (750 Hornby Street, Vancouver, British Columbia V6Z 2H7)

2016 ir 2017 metais projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.