PORTFOLIO RISO 2017

~~~~~KONKURSAS PASIBAIGĘS~~~~~

KVIETIMAS

Lietuvos iliustratorius, grafikus, fotografus ir kitų vizualiųjų bei tarpdisciplininių menų atstovus kviečiame teikti darbus antrojo Lietuvos risografijos darbų rinkinio PORTFOLIO RISO 2017 sudarymui.  Rinkinys bus pristatomas Lietuvos bei užsienio komiksų bei alternatyvios spaudos festivaliuose ir mugėse,  platinamas internete bei fizinėse  prekybos vietose. Praeitų metų konkurso darbus galite pamatyti čia.

Šių metų prioritetas – zinai ir komiksai, tačiau kviečiame teikti ir kitų formų darbus: iliustracijas, fotografijas, atvirutes, plakatus etc.

PASIŪLYMAS

Šio konkurso metu atrinksime iki 10 menininkų, kuriems pasiūlysime nemokamai atsispausdinti iki 50 vnt. riboto tiražo risografijos spaudinių.  Nedidelė dalis tiražo (ne daugiau kaip 10 vnt.) atiteks KITOKIAI GRAFIKAI, likę darbai liks autoriaus nuosavybėje. Autorius savo spaudiniui galės pasirinkti norimą popierių bei spalvų kiekį (galimybė rinktis iš 5 spalvų). Be to, 3–4 menininkai turės galimybę kartu su KITOKIOS GRAFIKOS kolektyvu vykti į vieną iš anksto suplanuotą užsienio festivalį ar mugę.

REIKALAVIMAI

Prieš pateikdami savo darbus konkursui, susipažinkite su risografijos spaudos principais bei risografijos dizaino ypatybėmis. Šios informacijos ieškokite internete arba paspaudę vieną iš šių nuorodų:

moniker press

creattive bloq

kgpress

Vienas autorius gali pateikti iki 3 kūrinių, tinkamų spausdinti risografijos būdu.

Konkursui pateikiami darbų failai turi būti ne didesnės nei 150 dpi rezoliucijos ir skirti kūrinio peržiūrai, o ne spaudai.  Tinkami konkursui teikiamų failų formatai yra šie: PDF (pageidautina), PNG, JPG, TIF.  Kitais formatais atsiųsti darbai gali būti atmesti. Atrinktiems autoriams vėliau bus pateikta pilna informacija apie rinkmenų paruošimą spaudai.

Didžiausias galimas spaudos formatas – A3 .

Spalvų skaičius iki 5 (raudona, mėlyna, žalia, geltona ir/ar juoda) + 1 (popieriaus spalva)*

* Spalvota grafika arba fotografija, turinti daugiau nei 5 spalvas, turės būti išskaidyta į CMYK sluoksnius. Šiuo atveju, spaudos metu bus taikomas pseudo-CMYK metodas, kai žalsvai mėlyna (cyan) ir raudonai purpurinė (magenta) spalvos pakeičiamos mūsų naudojamomis mėlyna ir raudona spalvomis. Dėl šios priežasties, kūrinio spalvingumas atspausdinus kūrinį, iš esmės keisis.

TERMINAI IR SIUNTIMO ADRESAS

Darbus ir užklausas siųsti iki 2017-05-15 d. adresu info[at]kitokiagrafika.lt

Konkursui gali būti pateiktas ir zino ar kito spaudinio projektas. Jei jis bus atrinktas, spaudai turės būti paruoštas iki birželio 1 d. 

____

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.